Вереміївський будинок культури

    До революції 1917 року населення села Вереміївки майже стовідсотково відвідувало церкви. Будинку культури в сучасному розумінні не було, хіба що жителі села зустрічались в бібліотеці, приміщення якої знаходилось у центрі села.
    В 1923 році село Вереміївка стало центром Вереміївського району і постало питання про районний будинок культури. Для будівництва вибрали місце на захід від центра села - між 2 та 3 школами.
    Основну участь у побудові приміщення цього будинку культури приймав житель села Яременко Пилип Петрович, по вуличному Бендюк. Цей будинок культури іноді в народі називали "Бендюкова церква", бо в нього молодь йшла як в церкву. Інша версія - над дахом височіла надбудова, що була схожою на купол церкви.

    В 1934 році на матеріалах із розібраних церков був побудований новий будинок культури. В 1952-54 роках приміщення основного залу згоріло. Наступала пора переселення на степ і тому будинок культури не відбудовували. В уцілілих приміщеннях демонтували перегородки і створили зал для глядачів. В ньому і демонстрували кінофільми для жителів села аж до переселення. Останній раз осінню 1959 року кіномеханік Душейко Іван Федорович демонстрував кінофільм "Райские птички".
    В часи масового переселення на степ осінню 1959 року кінофільми демонструвалися в сараях Ворошилівської бригади на степу, а з настанням холодів у будинку культури колгоспу Буденного. В ньому і відзначали жовтневі та новорічні свята. Завідував цим будинком культури Зобенько Павло Павлович. Одночасно готували нове приміщення на території свинарника в будинку для працівників. Після переобладнання це приміщення і було будинком культури, тут проводили вечори, демонстрували кінофільми, ставили вистави. Сільська бібліотека на той час також була в цьому приміщенні.
    Але для жителів села із 3300 населенням будинок був замалий, тому в центрі села із матеріалів розібраних на низу будинків збудували новий на 200 мість будинок культури. Відкриття його відбулося в 1962 році.
    Тут у просторному залі демонстрували кінофільми, відзначали свята, показували вистави. Найактивнішими драмартистами були Буртовий Василь Миколайович, Рубачова Марія Іванівна, Сухина Петро Іванович, Колінько Ганна Михайлівна. Було поставлено такі вистави: "Мартин Боруля", "Наймичка", "Одруження" та інші. В будинку культури тренувавсь та виступав хор, що складався з 35 осіб. Керівником хору був Душейко Григорій Дмитрович. Завідувач будинку культури Агафонов Григорій Іванович. Проіснував цей будинок до 1976 року.
    Урочисте відкриття будинку культури відбулося 1 травня 1976 рогку . Першим директором нового Будинку культури була призначена Сирота Олена Віталіївна, яка пропрацювала до 1992 року. Художній керівник Федоренко Олексій Миколайович.

    У 1976 році створено оркестр народних інструментів, який завоював добру славу. Його учасниками були переважно люди похилого віку. Керував оркестром інвалід Великої Вітчизняної війни Петро Антонович Колінько.
    У 1976 році естрадний ансамбль „ Кантелена” керівник Федоренко О.М. пізніше „Дніпровські зорі” керівник Ражепа В.П. в якому активними учасниками були Діхтяров О.М., Рець Н., Озірська В.
    У 1980 році у будинку культури створений ансамбль „ Червоні маки” керівник В.П.Ражепа, організатор ансамблю К.П. Савченко.
    Дирегент хору Лесик Дмитро Андрійович вчитель музики, пенсіонер.

    Поступово зміцнювалась матеріальна база клубного закладу. У різні роки Вереміївка була позначена квітом самобутніх талантів. Першими аматорами сцени стали Зобенько Марія Дмитрівна, Федоренко Надія Миколаївна. 1983 по 2010 рік художній керівник будинку культури Ражепа Василь Петрович. В цей час у будинку культури діють 16 гуртків художньої самодіяльності. Серед них хоровий який налічував 50 учасників, 2 вокальні жіночі ансамблі, чоловічий ансамбль, драматичний гурток яким керувала Колінько Ганна Михайлівна, а з 1994 по 2003 Проскура Катерина Василівна. Танцювальний колектив - керівник Бугай Сергій Петрович, з 1995 року - Калашник Ольга Іванівна.

    З 1992 по 1999 рік директор будинок культури Казидуб Олександр Андрійович. В цих роках для будинку культури було придбано сценічні костюми, музичні інструменти, телевізор, магнітофони. Виготовлені нові декорації. Традиційними ставали творчі звіти аматорів народного мистецтва, обмінні концерти з колегами. У 1995 році діє команда КВН „ Леді та Джентельмени” під керівництвом сільського голови Хмельницької Надії Григорівни, яка виходить неодноразово до фінальної гри. В будинок культури приїжджають відомі на той час Прибалтійський ансамбль пісні і танцю, Закарпатський народний хор, хор кубанський козаків, ансамбль „ Голубі берети”, Черкаський народний хор, Ольга Павловська, Евгенія Крикун, Віктор Шпортько, Ірина Білик, Андрій Миколайчук, тріо Мареничів. Традиційними стали св’ято вулиць, свято села, проводи зими, дні гумору.


    З 2000 року директором будинку культури призначено Канівець Наталію Юріївну. На даний час у будинку культури діє 11 гуртків художньої самодіяльності.