Вереміївська сільська бібліотека
Бібліотека - море книг,
Бібліотека - храм науки...
Переступайте наш поріг,
Беріть скарби в нетлінні руки!
Вони - це згусток давнини,
Вони - це всіх епох розмова.
Вони прийшли із давнини,
Як наша виспівана мова.
Тож не минайте наш поріг,
Беріть скарби в нетлінні руки:
Нема прекрасніших доріг,
Ніж в цей вселюдський храм науки.
Петро Гоць    

    З краєзнавчих джерел відомо, що вже в 1900-х роках по селах були бібліотеки, вірніше хати-читальні. Так у 1905 році населення Вереміївки становило 11468 жителів, а книг було 460, 630 томів.
    У 1934-35 роках у Вереміївському клубі було невеличке приміщення для бібліотеки. Книги там знаходились на 2-3 стелажах з вільним доступом до них (кожен читач міг самостійно вибирати книги). Працював бібліотекарем учитель місцевої школи Вишкварок Василь Тимофійович. Пізніше, десь з 1938 року бібліотекарем була Стеценко Зінаїда Андріївна (з Липового).
    У 1953 році бібліотеку прийняла спеціаліст з бібліотечною освітою Лідія Федорівна Щербак (Цимбал), направлена у Вереміївку районним відділом освіти Полтавської області. На той час Вереміївка була великим селом і в с. Городське теж була бібліотека, де працювала Тамара Макарівна Боровик, а з 1953 року також спеціаліст з бібліотечною освітою Майя Михайлівна Стурре (Борщова). Доступ до книг був обмежений, книги знаходились у замкнених шкафах.

    У 1952-53 роках Будинок культури горів, пожежа була і в бібліотеці. Книги викидали через вікна із палаючого будинку. Внаслідок пожежі та крадіжок під час метушні Щербак Л.Ф. недорахувалась багатьох книг.
    Першими на гору переселяли громдські організації, тому бібліотека в 1959 році була вже на новому місці. Спочатку у хатах Кононенка Г.А., Однороманенка О.Ф., Зобенька М.І., потім у шкільному приміщенні, у сільській раді. В 1976 році відбулось переселення бібліотеки на своє постійне місце у новозбудованому Будинку культури.
    Так як під час переселення с. Городське ліквідували, то Стурре М.М. працювала в інших селах, а з 1968 року в бібліотеці №2, що знаходилась в приміщенні швейного комбінату. Навіть після виходу на пенсію у Стурре до 1994 року була бібліотека на дому, що обслуговувала біля 100 читачів.
    Бібліотека у новому приміщенні Будинка культури має свою велику кімнату, читацький зал, нові меблі, фонд до 10 тисяч примірників, велику підписку періодичних видань.
    За роки своєї роботи Щербак Л.Ф. зарекомендувала себе як хороший спеціаліст. Вона завжди була в курсі подій, що відбувалися в країні, області, районі, селі. Книжкові виставки, читацькі конференції, бібліографічні огляди, бесіди, вогники, вечори - все це входило в роботу Ліли Федорівни та Маї Михайлівни.
    На тракторній бригаді, МТФ, СТФ, рибколгоспі, в полі з агітбригадою – скрізь проводилась пропаганда книги. Неоднорзово Щербак Л.Ф. нагороджувалась грамотами різних рівнів, була занесена на обласну Дошку Пошани, має декілька нагород.
    У 1980 році бібліотеці присвоєно звання „Бібліотека відмінної роботи”. Разом з Щербак Л.Ф. у різний час працювали Мусієнко (Грицай) А.Г., Редька (Келеберда) Л.О.
    З 1985 року бібліотекрем працює Редька (Чигрин) Любов Василівна, а з 1987 року, після виходу на пенсію Ліди Федорівни, стала завідуючою Вереміївською сільською бібліотекою. Деякий час з нею працювали Копійка Л.О. та Переузник С.В.
    Комплектування фонду відбувається з центральної районної бібліотеки, обмінного фонду, обласної програми, державної програми „Українська книга”. Багато книг дарують бібліотеці жителі села: Редька Є.Г., Проскура К.В., Романов А.В., Дорошенко А.С., Скрипник В.К., Фесенко Г.А. та інші. Підписку періодичних видань для бібліотеки здійснює сільська рада.
    Свою роботу у проведенні масових заходів сільська бібліотека координує з школою, Будинком культури, радою ветеранів і сільською радою. Вереміївська сільська бібліотека знаходиться у примищенні будинка культури на 2 поверсі і займає дві кімнати. Загальна площа бібліотеки – 96 кв.м., є читальний зал на 10 місць. До послуг користувачів книжковий фонд на 6 тисяч, періодичні видання, краєзнавчі матеріали.
    У бібліотеці з 2012 року встановлені 2 комп’ютери, що підключені до інтернет мережі. Жителі села, студенти, учні місцевої школи мають можливість безкоштовно користуватись інтернетом та спілкуватись по скайпу.
    В читальному залі учні школи готуються до уроків, студенти пишуть конспекти і реферати, доросле населення переглядає періодичні видання, матеріали по краєзнавству. Тут знаходяться книги наших земляків-крєзнавців Олексія Степановича Бондаря, Василя Олександровича Переузника, місцевих поетів. У читацькому залі є багато світлин про наших земляків, село, його минуле та сучасне. З цікавістю відвідувачі розглядають карту старої Вереміївки, яку створив місцевий житель Петро Іванович Мусієнко, картини про наше село, подаровані колишнім жителем села Івном Петровичем Однороманенком та інші краєзнавчі матеріали.
    У бібліотеці створений народознавчий куточок в українському стилі, влаштовані книжкові виставки, тематичні полички. Активними відвідувачами бібліотеки є діти молодших класів. Для них проводяться бесіди, огляди, перегляди, вікторини та інші заходи.
    Бібліотека не раз виходила переможцем у змаганнях по пропаганді книги серед населення і за вагомий внесок у розвиток жанрів народної творчості та відродження народних ремесел, має ряд грамот, подяк і дипломів різних рівнів.